Garantili Seo Hizmetleri
Genel

Black Hat SEO

Black Hat SEO, arama neticelerinde daha yüksek bir site sıralaması elde etmek amacıyla sarfedilen arama motoru yönergelerine karşı bir uygulamadır. Bu etik olmayan taktikler araştırmaci amacıyla çözülmez ve genelde arama motorlarından bir ceza ile neticelanır. Black Hat teknikleri, anahtar sözcük doldurma, gizleme ve özel bağlantı ağlarını kullanma içerir.
Arama neticelerinde görünmek iş büyümesi amacıyla hayati ehemmiyet taşır, fakat arama motoru optimizasyonu yapmanın doğru ve hatalı yolu vardır. Siyah şapka SEO’nun karanlık sanatı hatalı bir yoldur. Siyah şapka SEO kullanıcı amacıyla çözüme ulaştırmak yerine, oyun arama motoru algoritmaları istiyor. Bunun yerine arama motoru netice sayfalarında yüksek rütbe hakkı kazanmak amacıyla kara şapka SEO o bölgeye alabilmek amacıyla gölgeli taktikleri kullanır. Siyah şapka SEO tekniklerinin daimi kullanımı, arama motorlarındaki varlığınızı tedavi etmek yerine ona zarar verecektir.
Arama bölümünde yeniyseniz, Google gibi arama motorlarının amacı, birisi aramayı tamamladığında en iyi neticeleri vermektir. Kullanıcıların harika bir arama tecrübesine sahip olmalarını ve sağladıkları neticelerin spam içermediğinden emin olmalarını istiyorlar. Bunu, kara şapka SEO’suna katılanları tarifeyı ve cezalandırmayı hedefleyen algoritmalar ya da manuel eylemler vasıtasıyla otomatik olarak yaparlar.

Arama motoru algoritmaları vakit içerisinde daha sofistike olmuştur, bu yüzden her ne pahasına olursa olsun kara şapka SEO kaçınmalısınız. Beyaz şapka SEO arama motoru optimizasyonu gerçekleştirmek amacıyla çok daha iyi bir yöntemdir. Bu, arama motorları yönünden teşhis edilen şartlara ve yönergelere uyan daha etik bir yaklaşımdır. Beyaz şapka SEO, sitenizi ziyaret eden insanlar amacıyla kaliteli içerik ve daha iyi bir genel kullanıcı tecrübesi oluşturmayı içerir.
Siyah şapka SEO arama motorları yönünden teşhis edilen kurallara aykırı ve daha yüksek sıralama kazanmak amacıyla onları manipüle eder. Arama neticelerinden tamamıyla silinmesine ya da daha düşük bir koordinat kazanmasına namacıyla olabilir. Beyaz şapka SEO kaliteli içerik ve iyi bir kullanıcı tecrübesi yaratarak SEO yapmanın daha etik bir yoludur.

Bu makalede, kara şapka SEO tekniklerinin içerdiği açıklanacak, böylelikle organik arama stratejinizi tasarlarken şunlardan kaçınabileceğinizden emin olabilirsiniz.

SEO’da Siyah Şapka Teknikleri
Anahtar Kelime Doldurma
Anahtar sözcük doldurma, sayfanın arama neticeleri sayfalarında nerede yer aldığını değiştirmek amacıyla içeriğinizi alakasız anahtar sözcüklerle doldurma pratiğini ifade eder. Değer katmadıkları anahtar sözcüklerin aniden çok varyasyonunu mafsalak kullanıcılar amacıyla kötü bir tecrübe yaratır. Hem de sayfanızın alakasız sorgular amacıyla sıralanmasına namacıyla olabilir.

Google , anahtar sözcük doldurmayı şu şekilde açıklar:
Önemli katma sayısal sayısal sayısal değeri olmayan telefon numaralarının listesi.
Bir internet sayfasının sıralamaya çalıştığı şehirleri ve eyaletleri listeleyen metin blokları
Aynı sözcükleri ya da sözcük öbeklerini o kadar sık ​​tekrarlamak, kulağa natural gelmeyebilir.
Giden pazarlama yazılımı satan bir internet sitesi amacıyla anahtar sözcük doldurma örneği:

“ Giden pazarlama yazılımı satma işindeyiz . Satış yaptığımız pazarlama yazılımıdır . Giden pazarlama yazılımı almayı düşünüyorsanız, giden pazarlama yazılımı danışmanlarımızdan birisi ile iletişime geçin . ”

Sanırım kabul edeceksin, bu kırık bir rekor gibi geliyor. Tespit etmek son derece basittir ve Google, içeriğin natural görünmediğini söyleyebilir.

“Bir SEO metin yazarı bir bara, ızgaraya, pub’a, kamuya, İrlandalılara, barmenlere, içeceklere, biralara, şaraplara, likörlere yürür” şakasını duymuş olabilirsiniz. Bu şaka, anahtar sözcük doldurma ile alakalıdır ve programın diğer bir kusursuz örneğidir. Kelimelerin hepsi birbirine benzer, fakat bir cümle bile yazmadıkları amacıyla hiçbir sayısal sayısal sayısal değeri yoktur.

Kullanıcıların ne aradığını bulmak amacıyla anahtar sözcük araştırmasi yapabilirsiniz, fakat bu anahtar sözcükleri içeriğinizde kullanmak iyi bir düşünce değildir. İçeriğinizi alakasız anahtar sözcüklerle doldurmak yerine, anahtar sözcükler üzerindeki mevzulara yoğunlaşan faydalı içerik oluşturmaya odaklanın .

Gizleme
Gizleme, kullananlara bir içerik ve arama motorlarına değişik bir içerik göstermeyi içerir. Siyah şapka SEO uygulayan internet siteleri, içerikle alakası olmayan detaylı terimler amacıyla içerik sıralaması gerçekleştirmek amacıyla bunu yapacaktır. Spam internet siteleri, genelde kullananlara sundukları spam içeriğini bulmak amacıyla bir arama motoru botundan uzak durmak amacıyla bunu yapar.

İçeriğinizi değişik kullanıcı takımlarına uyarlamak kabul edilebilir. Örneğin, bir kullanıcı bir mobil cihazdan ziyaret ettiğinde internet sitenizin boyutunu küçültebilirsiniz. Sayfanın dilini, birinin ziyaret ettiği ülkeye göre de değiştirebilirsiniz. Forbes ya da Inc gibi bir yayıncı, içeriklerini finanse etmek amacıyla bir sayfada görünen reklamları değiştirebilir. Bu misaller tamamıyla kabul edilebilir. Sadece arama motoru tarayıcıları amacıyla görüntülenen içeriği değiştirmediğiniz vakitce.

Neyin kabul edilebilir ve neyin ideal olmadığını saptamak amacıyla zor ve süratli bir kural olmasa da, en iyi tavsiyem kendinize sormaktır, kullanıcı amacıyla çözmeyi düşündüğünüz şey var mı? Eğer öyleyse, o vakit kabul edilebilir. Sitenizi diğer kullanıcılarla aynı şekilde tarayan arama motoru botlarına davranmalısınız.

Google’ın internet sitenizi nasıl gördüğünü öğrenmek istiyorsanız, Google gibi getir aracını kullanabilir ve bunu kullanıcıların gördükleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Gizli Yönlendirmeler
Yönlendirme, birini ilk tıkladıkları URL’den değişik bir URL’ye göndermeyi içerir. Siyah şapka SEO hedeflenen hedef dışında yönlendirmeleri kullanır. Gizleme ile aynı satırlar vakitınce bu, bir arama motoru tarayıcısının bir sayfaya ve diğer bütün kullanıcıların diğer bir sayfaya yönlendirilmesini içerebilir.

Başka bir örnek, çok sayıda geri bağlantısı olan son derece yetki sahibi birey bir sayfayı, yalnızca arama neticelerindeki yerini çoğaltmak amacıyla diğer bir alakasız sayfaya yönlendirmektir. 301 yönlendirmesi otoritenin çoksını bir sayfadan diğerine geçirir. Bu, kara şapka SEO uygulayan birinin yönlendirmeleri yalnızca arama neticelerini değiştirmek hedefiyle kullanabileceği manasına gelir.

Yönlendirmeler yalnızca tasarlandıkları hedef amacıyla kullanılmalıdır. Bu, internet sitesi alan ismini değiştirmeniz ya da iki içerik parçasını birleştirmeniz halinde olabilir. Bazı hallerde kullanıcıları tekrar yönlendirmek amacıyla JavaScript kullanmak da kabul edilebilir. Örneğin, seansunuzu kapattığınızda bir kullanıcı profilinin herkese açık sürümünü göstermek yerine sizi seans açtığınızda birisinin tam profiline yönlendiren LinkedIn’i ele alalım. Sinsi yönlendirmelerden kaçınılmalıdır. Google ve Yandex gibi arama motorlarının yönergelerini ihlal ediyorlar.

Düşük Kaliteli İçerik
Arayıcı amacıyla hiçbir sayısal sayısal sayısal değeri olmayan düşük kaliteli içerik de kara şapka SEO vakitgelen bir uygulamadır. Bu, bir bot ya da birey yönünden diğer bir internet sitesinden çıkarılan içeriği içerir. Bir noktada Google gibi arama motorları, diğer internet sitelerinden kopyalanan içeriği tarifeda iyi değildi. Google Panda güncellemesi 2011 senesinde bu meselesi çözüldü. Yinelenen içeriğe sahip fazlası site arama listelenmesinde hemen hit oldu. O vakitten beri Google, tekrarlenen ve düşük kaliteli içeriği tarife mevzusu ile alakalı çok daha iyi oldu.

İçeriğinize görünmez anahtar sözcükler mafsalak de yasaklanmış bir uygulamadır. Siyah şapka SEO yapan birtakım internet siteleri, metni sayfa arka planıyla aynı renk durumuna getirerek bunu yapar. Bu, sayfada, şunlar ile alakalı görünür bir içerik olmamasına rağmen, bu görünmez anahtar sözcüklerin arama neticelerinde görünebileceği manasına gelir. Bir kullanıcı, aradığı mevzu ile alakalı olacağını düşündüğü neticesi tıkladığında, anahtar sözcükler görünmez bulunduğu amacıyla aradığı içeriği bulamaz. Kullanıcı amacıyla çözüyorsanız, internet sitenizdeki içeriği gizlemeye lüzum yoktur.

“Yem ve anahtar”, yanıltıcı arama motorlarının diğer bir kara şapka aracıdır. Bu, sıralamak dilediğiniz bir mevzuyu çevreleyen içerik oluşturmayı içerir. Sayfa bu mevzuyla alakalı neticelarda sıralandığında, içerik diğer bir şeyle değiştirilir. Bu, tıkladıkları içerik bundan sonra sahip olunan olmadığından arama yapan kullanıcılar amacıyla olumsuz bir tecrübe yaratır. Bu uygulamalar kullanıcıları ve arama motorlarını kandırır ve SEO yapmanın iyi bir yolu değildir.

Orijinal, kaliteli içerik yazmak beyaz şapka SEO’nun mühim bir parçasıdır. Sadece arama motorlarından bir ceza engellemek amacıyla lüzumlu değildir, aynı vakitte internet sitenizi ayıracaktır. Yüksek kaliteli içerik meydana getirmek, hedef kitlenize itimat kazandırır ve ziyaretçileri müşterilere dönüştürür.

Ücretli Bağlantılar
Google gibi arama motorları mutlaka bağlantı alım ve satımını yasaklar. Onlar kendi Web sitesinde devlet “Herhangi bağlantılar araya girmek etmeyi hedefleyen bu PageRank ya da Google arama neticeleri listelenmesinde bir sitenin bir bağlantı şeması ve Google’ın ihlali parçası olarak kabul edilebilir Web Yöneticisi Yönergeleri .” Bu, bağlantılar karşılığında bir internet sitesi bedava mamüller göndermeyi içerir. Kabul edilebilir bir exchange’in ne olmasından emin değilseniz , Google’ın internet spam ekibi eski diğernı Matt Cutts , FTC yönergelerine bakmanızı tavsiye eder .

İçeriğinize bağlantı vermek amacıyla diğer rastgele bir siteye ödeme gerçekleştirmekten kaçınmalısınız. Google, kullanıcılardan bağlantı satın alan ya da satan bireylerin misalleri ile alakalı bilgi vermelerini ister . Uygulama teşhis edildikten sonra bağlantıların hem alıcı hem de satıcısını cezalandıracaklarını belirtiyorlar.

Bu bir kara şapka SEO taktik bulunduğunu fark etmeden bu satın bağlantıları satın okuyorsanız, onları en kısa vakitte kaldırılmış olmalıdır. Bağlantıları kaldırmak amacıyla internet yöneticileri alamıyorsanız, reddedilen bağlantılar aracını da kullanabilirsiniz.Bu, Google’a Pagerank hesabınızı hesaplar iken ücretli bağlantıları göz ardı etmesini söyler.

Yapısal Verileri / Zengin Snippet’leri Kötüye Kullanma
Yapısal bilgiler varlıklı snippet’ler ve şema olarak da bilinir. İçeriğinizin arama motoru netice sayfalarında görüntülenme şeklini değiştirmenize imkân tanır. İçeriğinizi rakiplerden değişik kılar ve netice sayfalarında size daha çok emlak verir. Diğer mamüller ve hizmetler arasında podcast, yemek tarifi, kitap görüntüleyen bir sayfaya uygulanandırılmış bilgiler ekleyebilirsiniz. Yorum şeması işaretlemesi büyük ihtimalle en tanınmış uygulanandırılmış veri türlerinden biridir.

Siyah şapka SEO, arama motorlarını ve kullanıcıları kandırmak amacıyla uygulanandırılmış bilgilerde hatalı bilgi gerçekleştirmeyi içerir. Örneğin, blackhat SEO uygulayan biri düzmece bir araştırma sitesinden beş yıldız verebilir ve arama neticeleri sayfalarında öne çıkacak şekilde uygulanandırılmış bilgiler ekleyebilir. Google gibi arama motorları , kullanıcıları internet sitelerini uygulanandırılmış bilgileri kötüye kullanarak bildirmeye teşvik ettiği amacıyla bu çok riskli bir uygulamadır .
Bu, internet sayfalarınızda doğru ve doğru bilgileri işaretlemenizi engellememelidir. Aslında, beyaz şapka yolunda uygulanandırılmış veri mafsalanizi şiddetle tavsiye ederim. HubSpot ürün sayfalarına araştırma işaretlemesi ekledik ve bu sayfalara uygulanan tıklamalarda% 10’luk bir artış gördük.

Kullanıcılara destekcı olacak doğru bulgular verirseniz endişelenecek bir şeyiniz yok. Google, internet sitenize yapısal veri mafsala mevzusu ile alakalıki kuralları belgelemiştir ve ilaveten uygulanandırılmış bilgilerinizi test etmek amacıyla faydalı bir araca sahiptir.

Blog Yorumu Spam
Adından da anlaşılacağı gibi, bu kara şapka yöntemi blog yorumlarına internet sitenize bir bağlantı mafsalayi içerir. Bu uygulama, Google gibi arama motorlarının blog yorumlarındaki rastgele bir bağlantıyı iskonto etmek amacıyla algoritmalarını güncellediğinden bugünümüzde daha az sık sık gerçekleşmektedir . Çoğu yetki sahibi birey blog bundan sonra blog yorumlarında varsayılan olarak nofollow bağlantıları yapıyor. Bu, Google gibi arama motorlarının bağlantıyı takip etmediği ya da bağlantının rastgele bir yetkiyi geçmediği manasına gelir.

Uygulamaya katılanların sayısındaki azalmaya rağmen, tekrar de Fiverr reklam blogunda yorum hizmetleri üzerinde bir takım insan bulacaksınız . Web sitenize bağlantılar sahibi olan blog yorumları, internet sitenize bağlantılar almanın spam sahibi olan bir yoludur ve uygulamadan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlara izin veren bir yayınınız, forumunuz ya da topluluğunuz varsa, yorumlar bölümünüzün botlar ya da şahıslar yönünden spam edilmemesini sağlamak amacıyla ilgi etmeniz lüzumir. Google gibi arama motorları, spam sahibi olan sayfaları arama neticelerinden indirecek ya da tamamıyla kaldıracaktır. Google’ın bedava reCAPTCHA aracı gibi istenmeyen posta engelleme araçlarını kullanmak , spam kullanıcı yönünden uygulanan içeriklerin tehlikesini azaltmanın bir yoludur.

Link Çiftlikleri
Bir bağlantı çiftliği, yalnızca bağlantı kurma hedefiyle tasarlanan bir internet sitesi ya da internet siteleri topluluğudur. Her internet sitesi, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmek istedikleri siteye ya da sitelere bağlantı verir. Arama motorları, diğer faktörlerin yanı sıra internet sitesine işaret eden bağlantı sayısına bakarak internet sitelerini sıralar. Siyah şapka SEO, belirli bir sitenin sahip bulunduğu geri bağlantı miktarını şişirmek amacıyla bağlantı çiftliklerini kullanarak bunu kullanır.

Bağlantı çiftliklerinde genelde düşük kaliteli içerik ve çok sayıda bağlantı bulunur. Bağlantılar normalde sitenin bağlantı metninde sıralanmasını istedikleri anahtar sözcükyi içerir. Google gibi arama motorları bağlantı çiftliklerini basitçe teşhis edebilir ve şunları kullanmaktan kaçınılmalıdır. Bunun yerine, muazzam içerikler, grafikler, bilgiler, röportajlar ya da vakit içerisinde natural olarak geri bağlantılar elde etmenizi gerçekleştiren diğer rastgele bir içerik meydana getirmek gibi beyaz şapka SEO taktiklerini kullanmalısınız.

Özel Blog Ağları
Özel bir blog ağı (PBN), yalnızca bağlantı meydana getirmek amacıyla sarfedilen bir takım yetki sahibi birey internet sitesidir. Her ikisi de bir internet sitesine işaret eden bağlantı miktarını abartmayı hedefladıkları amacıyla bağlantı çiftliklerine benzerler. Her bir PBN sitesi, arama neticelerinde çoğaltmak istedikleri siteye bağlanır, fakat birbirine bağlanmaz.

Özel bir ağ kurmak isteyen Black Hat SEO’ları normalde esasen yetki sahibi olan vakitı dolmuş alan isimlerini satın alacaktır. Süresi dolmadan evvelce alanda sahip olunan olanlara benzer içerikler yazar ve kendi sitelerine bağlantılar eklerler. Arama motorlarının bir internet sitesi ağını denetim ettiklerini fark etmeyeceklerini ve ana internet sitelerini arama neticelerinde daha yüksek sıralarda bulunduğunu umuyorlar.

Arama motorları PBN’leri teşhis eder iken zekice bir duruma geldi ve arama varlığınızı tedavi etmek amacıyla PBN’ler tüketiyorsanız sitenize ciddi bir ceza verilebilir. Sahte internet sitelerini hızlandırmak amacıyla çaba harcamak yerine kendi alan isminiz altında kaliteli içerik oluşturmaya odaklanın. İçeriğinizin bir çatı altında tutulması, her bireyin tek bir alana bağlantı vereceği amacıyla sitenizin son derece yetki sahibi birey olacağı manasına gelir.

Black Hat SEO misalleri
Groupon’un Yem ve Anahtarı
Groupon, San Francisco Comprehensive Tours yönünden bir yem ve anahtar gerçekleştirmeyle suçlandı . Tur şirketi Groupon ile bir tanıtım yaptı fakat fiş internet sitesi tanıtımın sona ermesinden çok sonra Google’da reklamını yapmaya devam etti. Arayanlar Groupon’un sayfasını tıkladığında, içerik değiştirildiği amacıyla hiçbir indirim yapılmadı. Bu yem ve anahtar bir PPC reklamında oldu, fakat genelde organik neticelarda da oluyorlar.

JC Penney’s Black Hat Bağlantıları
JC Penney , “skinny jeans” dan “home decor” a kadar çok sayıda anahtar sözcük amacıyla arama neticelerinin en üzerinde yer aldı. Perakendecinin arama neticelerindeki inanılmaz performansı tatil sezonunda kusursuz bir şekilde vakit içerisindendı. Arama neticelerindeki bu inanılmaz performans, Google’ın radarı altında kaybolan kara şapka SEO bağlantı oluşturma teknikleri destekıyla oldu.

Doug Pierce yönünden 2.000’in üzerinde geri bağlantı bulundu . Bu bağlantılar, JC Penney’in arama motorlarında yer alabilmek istediği anahtar sözcüklerle bağlantı metni içeriyordu. Bağlantıların fazlası JC Penney ile ilgisi olmayan internet sitelerinde bulundu. Bu internet sitelerinin hususları kumarhanelerden otomobillere kadar uzanıyordu. JC Penney , New York Times ile uygulanan bir röportajda teşhis edilen bağlantılar amacıyla mesuliyet üstlenmedi .

Google, JC Penney’in eylemlerinin internet yöneticisi yönergelerine aykırı bulunduğunu doğruladı ve evvelceki üç kez internet yöneticisi yönergelerini de ihlal ettiklerini açıkladı. JC Penney, Google’da “oturma odası mobilyaları” gibi terimlerle yetmiş sıraya yaklaştıklarını gören bir Google cezası aldı.

Sprint Kullanıcısının Oluşturduğu Spam
2013 senesinde Redleg x3 isimli bir kullanıcı Google’ın Web Yöneticisi Merkezi forumunda yayınlanan Sprint’in Google’dan internet sitesinde kullanıcı yönünden uygulanan spam uyarısı aldığını bildiren bir bildirim aldı. Google’dan Matt Cutts, istenmeyen postaların çoksının internet sitesinden kaldırıldığını görebileceğini dile getiren mevzu ile alakalı yorum yaptı. Şirketin “… spam’ı biraz daha süratli yakalamaya çalışması ya da spam göndericilerin topluluk sayfalarına çok sayıda ileti göndermesini zorlaştırmanın birtakım yolları olup olmadığını görmesi lüzumtiğini” söyledi.

Forbes Link Satışı
Forbes’tan bulunduğu anlaşılan bir birey, Google Web Yöneticisi Merkezi forumuna bir bağlantı ihlali bildirimi mevzusu ile alakalı destek alabilmek amacıyla gönderildi. Bildirim, Forbes’tan sitelerinin içeriğindeki natural olmayan bağlantıları kaldırmasını istedi.

Google’dan Matt Cutts, dizide PageRank’i geride bıraktığımız bağlantıları ödeyen aniden çok kez onayladığını belirtti. Cutts, Forbes’ın cezayı geri alabilmek amacıyla PageRank’ten geride bıraktığımız ücretli bağlantıları kaldırmasını önerdi. TechCrunch , Forbes’un cezayı aldıktan sonra 2011 senesinde ücretli bağlantıları kaldırmaya başladığını bildirdi .

Google Chrome’un Ücretli Bağlantısı
Google bile vakit vakit kendi SEO’larını karıştırıyor. Bir keresinde, Google Chrome ile alakalı sponsorlu bir yayına bir takip bağlantısı eklediler. Bağlantı şirket yönünden ödenen sponsorlu içeriğin bir parçası olarak dahil edildiğinde bu kara şapka SEO altına düşer. Google internet spam ekibi www.Google.com/chrome adresine bir ceza uygulayarak Pagerank’ı altmış günlük bir vakit amacıyla azalttı. Google Chrome’a ​​yönelik kara işaret, “tarayıcı” terimi amacıyla arama neticelerinde yer almasına namacıyla oldu.

Neden Siyah Şapka SEO kaçınmalısınız
Siyah şapka SEO yasadışı olmasa da, arama motorları yönünden teşhis edilen internet yöneticisi yönergelerini ihlal eder. Başka bir deyişle, hala kurallara aykırıdır. Bu, kara şapka SEO’suna girerseniz, ceza olarak kötü bir cezaya çarpmaya hevesli olmanız lüzumtiği manasına gelir. Arama motorlarından bir ceza alabilmek internet sitenizin arama neticelerinde düşmesine namacıyla olur ya da daha da kötüsü, tamamıyla kaldırılabilir. Bu, internet sitenizin daha az trafik ve nihayetinde daha az müşteri kazanacağı manasına gelir.

Arama motorları kara şapka SEO teknikleri teşhis daha iyi ve daha iyi kazanılmış. Günümüzde kara şapka SEO gerçekleştirmek amacıyla yakalanmak nerdeyse kaçınılmazdır. Siyah şapka SEO ne arama motoru amacıyla ne de arama motoru amacıyla çözmez. Zaman içerisinde kara şapka SEO kısa vadeli kazançlar görebilirsiniz arama motorları arama varlığınıza zarar kara şapka yolları alacak.

Gri Şapka SEO Bulanık Çizgileri
Bir Robin Thicke şarkısının ortasında gri şapka SEO’yu bulamazsınız, fakat kara ve beyaz şapka SEO’nun ortasında bir yerde bulacaksınız. Siyah ya da beyaz şapka SEO olarak kategorize etmek zor bir SEO taktiği varsa, büyük ihtimalle gri bir şapka yöntemidir.

Gray Hat SEO nedir?
Gri şapka SEO biraz gölgeli SEO taktiklerinden oluşur. Arama motorlarının yasakladığı uygulamalara karşı olmasalar da, biraz etik dışıdırlar ve ileride yasaklanabilirler.

Gri şapka SEO mevzu kara şapka SEO hattına yakın. Gri şapka taktikleri normalde internet yöneticisi yönergelerinde yasaklanmış uygulamalar olarak listelenmez, fakat biraz kuşkulidirler. Birçok gri şapka uygulaması, arama motorları şunları öğrendikten sonra vakit içerisinde kara şapka programları durumuna geldi.

Siyah Şapka SEO Nasıl Önlenir
Hiç kuşku yok ki kara şapka SEO, ilgi çekmeye değmeyen riskli bir iştir. İşte kara şapka SEO’yu engellemek amacıyla en iyi uygulamalar:

Arama yapan ve arama motorlarına aynı şekilde davranın. Arama motoru tarayıcılarını diğer bir sayfaya yönlendirerek “gizlemek” ya da kandırmaktan kaçının. Çabalarınızı her vakit araştırmaci amacıyla çözmeye odaklanmalı ve arama motorundan siteye harika bir kullanıcı tecrübesi yaratmalısınız.
Anahtar sözcük doldurmayı engel olan yalnızca kaliteli orijinal içerik yazın. Başkalarına ait içeriği katiyen kazımayın, çoğaltmayın ya da tekrar sarmayın. Google’ın içerik yönergeleri ve içerik oluşturma kitimiz destekcı olabilir.
Uyun uygulanandırılmış bilgileri eklerken kurallara internet. Eklediğiniz şema işaretlemelerinin doğru olmasından ve kullananlara yanıltıcı olmadığından emin olun.
Asla bağlantı satın almayın ya da satmayın ve unutmayın, yalnızca kara şapka değişimi olarak kabul edilen para değil. Bağlantı karşılığında bedava mamüller sunmak da yasaktır. Bir exchange’in FTC sertifikasyon yönergelerine ideal olup olmadığından emin değilseniz ve Google’dan ücretli bağlantılar ile alakalı bu detaylı blog yayınına bakın .
Bağlantıları alabilmek amacıyla özel bir blog ağı kurmaktan kaçının. Web sitenizi ve içeriğinizi değişik duruma getirin, böylelikle insanlar siz düzmece imkan kadar natural olarak sizinle bağlantı kursun. Bu katiyen iyi bitmez.
Arama motorları yönünden yasaklanmış kara şapka taktiklerinden kaçınabilmeniz amacıyla internet yöneticisi yönergelerini takip edin. İşte Google , Yahoo ve Yandex amacıyla internet yöneticisi yönergeleri .
Bir ileri aramanızda “Google cezalarından nasıl kurtulurum?” Bir şeyin kara şapka olup olmadığını sorgulamanız lüzumiyorsa, büyük ihtimalle öyle. Beyaz şapka SEO stratejisi arama motoru optimizasyonu amacıyla çok daha iyi bir yaklaşımdır. Uzun vadede, temettü ödeyecek ve kötü bir ceza namacıylaiyle sıralamanızda katiyen bir düşüş görmeyeceğinizi bilerek gece uyuyabilirsiniz. Yani arama motorlarının aşkı amacıyla, katiyen kara şapka SEO yapmayın. Sonuçta, onlar bize iş SEO tutan olanlar

Tags

Related Articles

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

porno indir

porno seyret

porno indir

porno seyret